Dbamy o higienę

pielęgnacja ciała

Opis problemu Zagrożenia Rozwiązania Literatura

Rozwiązania

ZMNIEJSZANIE KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z HIGIENĄ PACJENTA


Zdrowie, ekonomia, korzyści

Proste zmiany w praktyce higieny pacjenta pozwalają zmniejszyć koszty związane z produktami potrzebnymi do mycia ciała oraz zaoszczędzić czas pielęgniarki poświęcony na opiekę nad chorym. To znaczne korzyści ekonomiczne dla szpitala.

30 TYSIĘCY ZŁOTYCH ROCZNIE

Przy zastosowaniu ściereczek serii Oasis® Bed Bath istnieje możliwość zaoszczędzenia rocznie nawet do 30 tysięcy złotych na jednym pacjencie. Wynik ten został osiągnięty nie tylko poprzez wyeliminowanie tradycyjnych materiałów potrzebnych do mycia ciała pacjenta, ale również poprzez redukcję kosztów prania oraz opieki pielęgniarskiej.

Koszty związane z tradycyjnym myciem pacjenta mogą znacznie przewyższyć koszty stosowania gotowych, fabrycznie nasączonych i nawodnionych myjek.

21 GODZIN TYGODNIOWO

Jak wykazały testy z użyciem produktów Oasis® Bed Bath, czas potrzebny na dokonanie higieny ciała pacjenta może się skrócić nawet o 15minut dziennie. To czas, który standardowo poświęca się na zgromadzenie, przygotowanie, a następnie posprzątanie produktów wykorzystywanych przy myciu ciała pacjenta (miska, ręczniki, gąbki, środki myjące, pielęgnujące). Na standardowym 12-łóżkowym Oddziale Intensywnej Terapii to oszczędność 21 godzin tygodniowo.


Poprawa stanu skóry. Zmniejszenie otarć o 82%

Jak wykazują badania, u osób dorosłych dochodzi rocznie średnio do 1,5 miliona otarć skóry, a 8% ran nabytych w trakcie hospitalizacji powstaje właśnie w ich wyniku.  Mydło jest jedną z przyczyn wzrastania ryzyka powstania otarć skóry.

Te rodzaje ran stanowią potencjalnie poważne i bolesne problemy  dla starszych osób, którzy są narażeni na otarcia skóry w związku z jej starzeniem się i mniejszą sprężystością oraz wytrzymałością na rozciąganie powodowaną zmniejszeniem wilgotności powierzchni skóry.

Tradycyjna kąpiel zmniejsza naturalne natłuszczenie skóry, a używane najczęściej mydła alkaiczne usuwają jej naturalny kwaśny płaszcz ochronny. Skóra staje się bardziej podatna na uszkodzenia, co może powodować otarcia.

Wyniki badań klinicznych wykazują, iż przejście z tradycyjnego sposobu mycia z użyciem wody i mydła na nawilżane chusteczki redukuje otarcia skóry nawet o 82%. Stosowanie produktów Oasis® Bed Bath zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie skóry, które utrzymuje się jeszcze po 24 h od aplikacji.


Preferencje pacjenta i pielęgniarki

Wygoda inteligentnych rozwiązań

Tradycyjnie wykonywana toaleta często staje się źródłem dyskomfortu pacjenta wynikającym z samej procedury mycia, tj. zachlapanego wodą ubrania czy łóżka. Dla personelu medycznego czasami nawet podstawowa pielęgnacja chorego nie jest zadaniem łatwym. Dlatego produkty Oasis® Bed Bath, zapewniając kompleksową higienę bez użycia wody, stają się wygodną alternatywą nie tylko dla pacjenta, ale i dla pielęgniarki.

Dobremu samopoczuciu pacjenta sprzyja również zdrowa, nawilżona skóra. Nawilżające ściereczki oraz rękawice Oasis® Bed Bath nie tylko oczyszczają skórę, ale dają też efekt delikatnego nawilżenia.

 

SERIA PRODUKTÓW OASIS® BED BATH

Gama  produktów Oasis® Bed Bath została opracowana we współpracy z profesjonalistami z zakresu intensywnej opieki medycznej oraz pacjentami. Celem było znalezienie praktycznych, skutecznych oraz ekonomicznych alternatyw dla standardowych kąpieli z użyciem mydła oraz wody.

 

ŚCIERECZKI OASIS® BED BATH

Duże, miękkie i delikatne chusteczki zostały opracowane przez specjalistów w taki sposób, by zapewnić maksymalną wydajność oczyszczania, bez wpływu na integralność skóry.

Ściereczki dostępne są w opakowaniach po 5, 8 lub 10 sztuk w celu umożliwienia wykonania pełnej lub częściowej toalety pacjenta. Wariant zapachowy zapewnia orzeźwiający efekt po kąpieli, z kolei wersja antybakteryjna dzięki zawartości w składzie chlorku cetylopirydyny skutecznie działa wobec MRSA u pacjentów, u których istnieje potencjalne ryzyko zakażenia. Dodatkowo istnieje możliwość podgrzania produktu w opakowaniu przed użyciem w mikrofalówce dzięki czemu dostosujemy temperaturę myjki do temperatury ciała pacjenta.

Produkt

Numer katalogowy

Rozmiar

Opakowanie jednostkowe

Opakowanie zbiorcze

Oasis® Bed Bath zapachowe

RSC901

33cm x 22cm

10 sztuk

24 x 10 sztuk

Oasis® Bed Bath bezzapachowe

RSC902

33cm x 22cm

10 sztuk

24 x 10 sztuk

Oasis® Bed Bath antybakteryjne zapachowe

RSC907

33cm x 22cm

10 sztuk

24 x 10 sztuk

Oasis® Bed Bath antybakteryjne bezzapachowe

RSC908

33cm x 22cm

10 sztuk

24 x 10 sztuk

Oasis® Bed Bath zapachowe

RSC912

33cm x 22cm

8 sztuk

32 x 8 sztuk

Oasis® Bed Bath bezzapachowe

RSC913

33cm x 22cm

8 sztuk

32 x 8 sztuk

Oasis® Bed Bath bezzapachowe

RSC910

33cm x 22cm

5 sztuk

48 x 5 sztuk

RĘKAWICE OASIS® BED BATH

Wygoda oraz prostota użycia to największe zalety. Dzięki stosowaniu rękawic myjących Oasis Bed Bath Waschmitt procedura mycia pacjenta zostaje uproszczona do minimum. Anatomiczne dopasowanie do dłoni umożliwia sprawną oraz szybką toaletę każdej części ciała. Dodatkowo istnieje możliwość podgrzania produktu w opakowaniu przed użyciem w mikrofalówce dzięki czemu dostosujemy temperaturę myjki do temperatury ciała pacjenta, sprzyjając jego komfortowi. Rękawice dostępne są w opakowaniach po 5 oraz 8 sztuk. Wariant zapachowy zapewnia orzeźwiający efekt po kąpieli.

Produkt

Numer katalogowy

Opakowanie jednostkowe

Opakowanie zbiorcze

Oasis® Bed Bath rękawica bezzapachowa

RSC915

5 sztuk

24 x 5 sztuk

Oasis® Bed Bath rękawica zapachowa

RSC604A

8 sztuk

30 x 8 sztuk

Oasis® Bed Bath rękawica bezzapachowa

RSC605A

8 sztuk

30 x 8 sztuk

CZEPEK DO BEZWODNEGO MYCIA GŁOWY OASIS® SHAMPOO CAP

Oasis® Shampoo Cap oferuje metodę mycia włosów bez potrzeby użycia wody. Czepek jest impregnowany łagodnym szamponem oraz odżywką, które działają w harmonii, zapewniają pacjentowi pozytywny i relaksujący masaż leczniczy głowy. Produkt nie wymaga spłukiwania, a delikatnie wilgotne włosy wysychają w przeciągu kilku minut po zdjęciu czepka. Dodatkowo podgrzanie produktu w mikrofalówce dostosowuje temperaturę czepka do temperatury ciała pacjenta, sprzyjając jego komfortowi.

Oasis® Shampoo Cap został przebadany dermatologicznie. Brak konieczności użycia wody sprawia, iż mycie włosów staje się znacznie szybsze, prostsze oraz bezpieczniejsze zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu medycznego.

 

Produkt

Numer katalogowy

Opakowanie jednostkowe

Opakowanie zbiorcze

Oasis® Shampoo Cap

RSC905

1 sztuka

30 sztuk

Oasis® Shampoo Cap antybakteryjny

RSC906

1 sztuka

30 sztuk

 

HIGIENA CIAŁA PRZY UŻYCIU MYJEK NASĄCZONYCH MYDŁEM

Komfort pacjenta zaczyna się od higieny

Higiena ciała, szczególnie dla osób obłożnie chorych, stanowi często źródło stresu i dyskomfortu.

Unieruchomienie i choroba sprawiają, że wszystkie czynności związane z podstawową pielęgnacją wymagają pomocy osób trzecich. Najnowsze badania dotyczące stosowania wielorazowych gąbek do mycia ciała dają jasną informację o potrzebie wprowadzenia nowoczesnych, skutecznych, a przede wszystkim bezpiecznych produktów do mycia i pielęgnacji skóry pacjentów.

Prowadzone w ostatnim czasie badania kliniczne wykazują, że stosowanie wielorazowych gąbek do mycia ciała przyczynia się do występowania zakażeń krzyżowych oraz infekcji. Absorpcja wody w tego typu gąbkach powoduje rozwój drobnoustrojów oraz grzybów, które mogą stać się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjenta. Stosując jednorazowe myjki, eliminuje się ryzyko infekcji, zapewniając przy tym komfort pacjentowi.

Jednorazowe myjki zostały stworzone z myślą o pacjentach obłożnie chorych z niewielką lub zerową mobilnością, którzy wymagają pomocy w wykonywaniu czynności higienicznych.

Zalety stosowania jednorazowych myjek nasączonych mydłem:

 • komfort pacjentów poprzez stosowanie produktów jednorazowych
 • zerowe ryzyko zakażeń krzyżowych
 • możliwość wykonania czynności z zachowaniem zasad aseptyki
 • stosowanie mydła o naturalnym PH
 • oszczędność czasu personelu związane z przygotowaniem produktów do mycia
 • spadek kosztów leczenia

 

 

MAKSIMUM KOMFORTU. MINIMUM WODY

Już niewielka ilość wody w zupełności wystarczy do aktywacji mydła zawartego w myjce.

Nie należy stosować zbyt dużej ilości wody może to spowodować wypłukanie substancji myjącej.

Cały proces mycia pacjenta za pomocą myjek Layertex zawiera się w sześciu krokach:

 1. Wyjmij gąbkę z opakowania
 2. Namocz niewielką ilością wody
 3. Nie zanurzaj gąbki całkowicie ponieważ może to spowodować wypłukanie substancji aktywnej
 4. Ugniataj gąbkę aż do uzyskania odpowiedniej ilości piany
 5. Umyj ciało pacjenta
 6. Po użyciu wyrzuć myjkę do pojemnika na odpady medyczne

 

 

INTELIGENTNE MYJKI.
CZYSTOŚĆ MIKROBIOLOGICZNA POTWIERDZONA BADANIAMI

Seria myjek CLEANET®

Seria myjek CLEANET® to jednorazowe, prostokątne ściereczki wykonane w 100% z włókien poliestrowych nasączonych mydłem o naturalnym PH. Szczególnie polecane w szpitalach oraz placówkach medycznych stacjonarnych z dużą ilością łóżek. Innowacyjna, opracowana po długoletnich badaniach laboratoryjnych, wyjątkowo miękka włóknina umożliwia pielęgnację również wrażliwych okolic ciała. Dla osób ceniących wygodę w połączeniu z przystępną ceną, CLEANET® będzie rozwiązaniem idealnym.

CLEANET® NAPA

Podstawowy produkt znajdujący zastosowanie w placówkach, które bardzo często dokonują higieny pacjenta. Efektywność, bezpieczeństwo stosowania oraz oszczędność kosztów to jej największe zalety.

Numer katalogowy: 01EN122090-11

Rozmiar: 12cm x 20cm

Gramatura: 90g

Opakowanie jednostkowe: 24 sztuki

Opakowanie zbiorcze: 75 opakowań a’24sztuki

 

CLEANET® PLUS

Produkt stworzony dla najbardziej wymagających klientów. Obustronne pokrycie dermatologicznym żelem w połączeniu ze znacznie większą gramaturą zapewnia odpowiednie pienienie się myjki. Obecność aloesu oraz rumianku wzbogaca efekt nawilżenia skóry po myciu.

Numer katalogowy: 87ENTAS1220-07

Rozmiar: 12cm x 20cm

Gramatura: 150g

Opakowanie jednostkowe: 10 sztuk

Opakowanie zbiorcze: 100 opakowań a’10sztuk

Seria produktów GANTNET®

Seria produktów GANTNET® to myjki w formie rękawicy, które są znacznie wygodniejsze w użyciu w porównaniu do standardowych ścierek. Znakomite dopasowanie do dłoni umożliwia szybsze i łatwiejsze wykonanie pielęgnacji ciała pacjenta. Wykonane w 100% z miękkich włókien poliestrowych nasączonym mydłem o naturalnym PH.

 GANTNET® 90 g

Pokryte są jednostronnie środkiem myjącym, posiadają wysoką gramaturę, dzięki czemu są odporne na rozdzieranie w trakcie mycia pacjenta. Delikatnie chropowata powierzchnia przyjemnie masuje skórę.

Numer katalogowy: 01MA1552090-76

Gramatura: 90g

Opakowanie jednostkowe: 10 sztuk

Opakowanie zbiorcze: 80 opakowań a’10sztuk

 

GANTNET® PLUS

Innowacyjny produkt, pokryty środkiem myjącym na obu ściankach rękawicy, co znacząco zwiększa wydajność myjki. Umożliwia umycie znacznie większej powierzchni ciała, dając przy tym wymierne korzyści finansowe dla użytkownika.

Numer katalogowy: PLMA1502260-72

Gramatura: 60g

Opakowanie jednostkowe: 12 sztuk

Opakowanie zbiorcze: 75 opakowań a’12sztuk

Seria produktów HIGIEMED® i NINONET®

HIGIEMED®

Produkty z serii HIGIEMED® to jednorazowe myjki w formie gąbek wykonanych z polieteru, który stanowi najbardziej zbliżony materiał do standardowych gąbek wielokrotnego użytku. Miękkość i elastyczność to główne cechy HIGIEMED. Dodatkowo delikatnie chropowata powierzchnia przyjemnie masuje skórę. Struktura myjki zapewnia stopniowe uwalnianie się żelu myjącego o naturalnym PH.

Numer katalogowy: 01EF0122001-55

Rozmiar: 12cm x 20cm x 1cm

Opakowanie jednostkowe: 20 sztuk

Opakowanie zbiorcze: 45 opakowań a’20sztuk

 

NINONET®

NINONET® to pierwszy produkt na rynku przeznaczony dla niemowląt oraz małych dzieci. Dzięki specjalnej technologii ultra miękkich włókien myjkę można stosować nawet na najbardziej delikatnej skórze bez ryzyka jej podrażnienia. Zawarte w produkcie mydło o naturalnym PH jest w pełni bezpieczne dla skóry niemowląt. Dodatkowo obecność aloesu działa kojąco, zapewniając skórze odpowiednie nawilżenie.

Numer katalogowy: 01EN1210300-00

Rozmiar: 12cm x 10cm

Opakowanie jednostkowe: 40 sztuk

Opakowanie zbiorcze: 30 opakowań a’40sztuk

Seria ręczników CELDRAP®

Jednorazowe ręczniki osuszające CELDRAP® stanowią znakomite dopełnienie kompleksowej oferty mycia pacjenta gąbkami nasączonymi mydłem. Zapewniają całkowite osuszenie skóry zapobiegając tym samym przed zakażeniami oraz podrażnieniami skóry. Stosowanie jednorazowych ręczników jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa pacjenta.

CELDRAP® Airlaid

Wykonane są z bardzo chłonniej i miękkiej celulozy. Wysoka gramatura materiału zapewnia znakomitą absorpcję wody.

Numer katalogowy: TO60GAL2938-16

Rozmiar: 30cm x 40cm

Gramatura: 60g

Opakowanie jednostkowe: 50 sztuk

Opakowanie zbiorcze: 12 opakowań a’50sztuk

CELDRAP® Spunlaced

Dzięki wyjątkowej miękkości włókniny idealnie nadają się dla osób o wrażliwej skórze. Opakowanie w formie dyspensera ułatwia wyjmowanie pojedynczych ręczników.

Numer katalogowy: TO3040SL045-80

Rozmiar: 30cm x 40cm

Gramatura: 45g

Opakowanie jednostkowe: 100 sztuk

Opakowanie zbiorcze: 20 opakowań a’100sztuk

Seria produktów bodySPONGE

nowa linia jednorazowych gąbek nasączonych preparatami myjącymi oraz dezynfekcyjnymi

Nienaruszona i zdrowa skóra jest kluczowym elementem zmniejszającym ryzyko przenoszenia organizmów chorobotwórczych.

Efektem najnowszych działań rozwojowych w laboratoriach Nex Medical są innowacyjne produkty do mycia oraz pielęgnacji skóry bez użycia wody. Seria produktów została dodatkowo wzbogacona o substancje działające nawilżająco oraz kojąco dla skóry.

 

Zalety gąbek bodySPONGE:

- redukcja nieprzyjemnego zapachu, podrażnień oraz zaczerwienienia skóry

- nie naruszanie płaszczu ochronnego skóry

- tworzenie warstwy hydrolipidowej na skórze na bazie ekstraktów roślinnych

- zmniejszenie ryzyka zakażeń oraz podrażnień dzięki jednoetapowemu stosowaniu produktu

- możliwość podgrzania produktu w opakowaniu przed użyciem w gorącej wodzie lub mikrofalówce

- miękki, delikatny materiał

- duży, wygodny rozmiar

- jednorazowego użytku

 

bodySPONGE

bodySPONGE to gotowa do użycia miękka gąbka nasączona oczyszczającą pianką na bazie ekstraktów roślinnych. Produkt testowany dermatologicznie - może być stosowany również u noworodków. Nadają się do mycia całego ciała, w tym twarzy oraz okolic intymnych. Opakowanie zbiorcze zawiera 80 sztuk gąbek.

 

 

bodyALOE

bodySPONGE gotowa do użycia miękką gąbka nasączona oczyszczającą pianką wzbogaconą wyciągiem z aloesu. Produkt testowany dermatologicznie - może być stosowany również u noworodków. Nadaje się do mycia całego ciała, w tym również twarzy oraz okolic intymnych. Opakowanie zbiorcze zawiera 80 sztuk gąbek.

 

bodyCLOREX 2%

bodyCLOREX 2% gotowa do użycia miękka gąbka nasączona oczyszczającą pianką z dodatkiem 2% roztworu chlorheksydyny. Zastosowana formuła działa szybko i skutecznie, wykazując szerokie spektrum biobójcze. Miękka, delikatna gąbka zapobiega otarciom i uszkodzeniom skóry.

Produkt polecany szczególnie dla osób przed zabiegiem operacyjnym w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia miejsca operowanego, a tym samym zmniejszenia ryzyka powikłań chirurgicznych. Po zastosowaniu preparat powinien zostać spłukany wodą. Opakowanie zbiorcze zawiera 80 sztuk gąbek.

 

 

Clinisan® EMOLLIENT SKIN
pianka myjąco-pielęgnująca

Produkt stworzony z myślą o oczyszczaniu skóry głównie u pacjentów z problemem nietrzymania moczu oraz kału.

Pianka ma właściwości antybakteryjne i została opracowana w taki sposób, aby delikatnie podnieść zabrudzenia znajdujące się na skórze, jednocześnie ją oczyszczając. Dzięki piance Clinisan stan skóry pacjenta ulega dużej poprawie, a czas oczyszczania skóry znacznie się zmniejsza. Wykazano również mniejsze zużycie myjek - o 44% w porównaniu do mydła i wody oraz o 18% w porównaniu do alternatywnych metod mycia ciała.

Zawartość licznych substancji nawilżających oraz brak parabenów korzystnie wpływa na skórę zapewniając jej ochronę, odżywienie oraz minimalizując podrażnienia, co ma istotne znaczenie u pacjentów z problemem nietrzymania moczu ze względu na bardzo delikatną skórę.

Sposób użycia Clinisan® EMOLLIENT SKIN

- energicznie wstrząsnąć pojemnikiem

- odwrócić pojemnik do góry dnem i nacisnąć zawór

- nanieść piankę z odległości kilku centymetrów

- równomiernie rozprowadzić, następnie odczekać 1-2 minuty

- wytrzeć jednorazowym ręcznikiem

- nie używać wody na żadnym etapie oczyszczania

 

Produkt

Numer katalogowy

Pojemność

Opakowanie jednostkowe

Opakowanie zbiorcze

Clinisan Emollient Skin

SEF200

200ml

1 sztuka

12 sztuk

Clinisan Emollient Skin

SEF400

400ml

1 sztuka

12 sztuk

 

  

 Clinisan® Bodywash Advance
preparat do mycia ciała i włosów bez zawartości mydła

Bodywash Advance jest preparatem skupiającym w sobie szampon, żel do ciała oraz piankę w jednym. Posiada skuteczne działanie antybakteryjne dzięki zawartości w składzie chlorheksydyny oraz olejku z drzewa herbacianego. Neutralne PH oraz odpowiedni dobór składników zapewniają znakomite nawilżenie oraz odżywienie skóry. Preparat posiada potwierdzoną badaniami skuteczność działania na MRSA oraz Clostridium difficile na poziomie 99,9%.

 

Produkt

Numer katalogowy

Pojemność

Opakowanie jednostkowe

Opakowanie zbiorcze

Clinisan Bodywash Advance

SBA500

500ml

1 sztuka

12 sztuk

 

 

Do góry